Bocuse d’Or Poland ON TOUR 2022 za nami!

2022-10-14

Za nami pierwszy cykl kolacji Bocuse d’Or Poland ON TOUR2022, podczas których można było spróbować dań uczestników krajowych selekcji, szefów z Akademii Bocuse d’Or Poland oraz spotkać autorytety polskiej sceny kulinarnej. To kolejny projekt Akademii, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem szerokiej publiczności, wręcz przerósł oczekiwania organizatorów. Bocuse d’Or Poland W DRODZE, skierowany jest do Gości, którzy cenią sobie markę Bocuse d’Or, szefów kuchni, wyjątkowe miejsca i wysublimowane smaki. 

O sukcesie tego dużego przedsięwzięcia świadczą liczby, które zaraz przedstawimy.

Odbyło się sześć kolacji w sześciu pięknych miejscach w Polsce: w sopockiej restauracji White Marlin, Białej Róży w Krakowie, restauracji Patio w Rzeszowie, restauracji Siesta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Chef’s Table by Ernest Jagodziński w Poznaniu i La Brasserie Moderne w Warszawie. W cały projekt zaangażowanych było wiele osób, w sumie przygotowano ponad 30 dań, gotowało 14 szefów kuchni, 300 gości spróbowało autorskich menu. Na stołach królował łosoś MOWI Supreme, owoce morza, dziczyzna, drób i polskie warzywa oraz owoce w nieoczywistych odsłonach. Niezliczona ilość publikacji, która pojawiła się przed i po każdej kolacji w mediach wywoływała falę jeszcze większego zainteresowania. Liczba odsłon w mediach społecznościowych również biła rekordy i sięgnęła miliona zasięgu. Na każdej z kolacji Goście doświadczali wielu zaskakujących doznań smakowych, nie zabrakło wspaniałych emocji w przyjaznej atmosferze. Wiele osób po raz pierwszy usłyszało o Bocuse d’Or, co pokazało jak ważne jest budowanie marki wśród jeszcze szerszej publiczności. Przykładem może być Prezydent Rzeszowa, Pan Konrad Fijołek, który zaszczycił swoją obecnością Gości w restauracji Patio. 

W projekt zaangażowali się Partnerzy: Mowi Supreme, Churchill1795, Fine Dine, Plastmet, Evian, MEIKO Polska, którzy nie tylko dostarczyli swoje produkty na każdą z kolacji, ale przede wszystkim wspierali dobrym słowem i energią każde wydarzenie.

Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do sukcesu edycji 2022 – właścicielom i dyrektorom miejsc, w których odbyły się kolacje, wspaniałym szefom kuchni, którzy przygotowali fantastyczne dania, Partnerom oraz Gościom, którzy docenili kunszt szefów.

Teraz Akademia Bocuse d’Or Poland rozpoczyna przygotowania do kolejnej polskiej selekcji Bocuse d’Or, która odbędzie się na jesieni 2023 roku. 
Bądźcie czujni, śledźcie doniesienia w mediach branżowych i na naszych profilach w mediach społecznościowych.

AKTUALNOŚCI

 • Przeczytaj całość

  Team Poland w drodze do Trondheim

  Przed nami kolejna edycja Bocuse d’Or Europe 2024, która będzie wielkim powrotem tej kontynentalnej selekcji na ziemie norweskie, 16 lat po pierwszym konkursie Bocuse d’Or Europe, który odbył się w Stavanger w 2008 roku. 

  2024-01-11
  Przeczytaj całość
 • Przeczytaj całość

  Znamy zwycięzcę Bocuse d’Or Poland 2023!

  Kamil Tłuczek, szef kuchni restauracji Patio w Grand Hotelu Boutique Rzeszów zwyciężył w krajowej selekcji Bocuse d’Or Poland 2023.

  2023-11-13
  Przeczytaj całość
 • Przeczytaj całość

  Znamy nazwiska finalistów Bocuse d’Or Poland 2023

  Bocuse d’Or jest marzeniem wielu szefów kuchni na całym globie, a wygrana w międzynarodowym finale w Lyonie przepustką do wielkiego kulinarnego świata.

  2023-06-14
  Przeczytaj całość
 • Przeczytaj całość

  MOWI Poland Złotym Sponsorem

  Już oficjalnie i z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że firma MOWI POLAND została ZŁOTYM SPONSOREM jesiennej edycji Bocuse d’Or Poland 2023.

  2023-05-08
  Przeczytaj całość